Zagrebu prvi domaći poraz. Brezovica nezaustavljiva, odstupio Vukelić.

Slavlje igrača NK Odra
ZGnogomet

Iza nas je 22. kolo 4. Nogometne Lige Središte Zagreb skupine A

Kolo smo otvorili utakmicom između NK Zagreb i NK Špansko. Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, a zatim su gosti dva puta u roku od 3 minute postigli dva gola (Taritaš 61′ i Sekulić 63′). Vratar Španskog, Alan Hadžiselimović osmi put ove sezone sačuvao je svoju mrežu praznom. NK Špansko tim rezultatom prekinuo je niz od tri poraza zaredom; dva u ligi i jedan u Kupu ZNS-a, dok je usput Zagrebu nanio prvi domaći poraz ove sezone. Valja spomenuti kako Špansko trenutno ima drugu najbolju gol razliku lige (+15) te samo NK Golubovec ima bolju (+20).

Odmah nakon što smo pohvalili NK Brezovicu za odlične nastupe u proljetnom dijelu sezone, oni su to apsolutno opravdali. Ugostili su NK Polet iz Svete Klare i uz nekoliko bengalki vidjeli smo i “petardu”. Fran Kulašević postigao je prvi pogodak na utakmici u 27. minuti. To mu je drugi gol u sezoni u jednakom broju odigranih utakmica. Razliku su utrostručili Matej Puntarić (36′) i Ivan Sokić (38′). Josip Kolar se svojim golom u 44. minuti pobrinuo da Brezovica na predah ode s ogromnih 4-0. U drugom poluvremenu situacija se malo smirila, barem do 73. minute kad je Marko Ćavar postigao utješni pogodak za Polet. U 80. minuti Kolar je postigao svoj drugi gol na utakmici, odnosno sedmi u sezoni. NK Brezovica sad ima 7 pobjeda u 7 utakmica proljetnog dijela sezone i drži 5. poziciju na ljestvici. NK Polet Sveta Klara nastavlja svoj negativan niz od 5 utakmica bez pobjede (2 remija i 3 poraza) te nakon ovog poraza momčad je napustio trener Zoran Vukelić.

Ako zanemarimo NK Golubovec koji se odvojio na samom vrhu tablice, možemo reći kako na vrhu traje zanimljiva borba između nekoliko klubova. Jedan od tih klubova je NK Blato koji je u subotu ugostio NK Prečko. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1-1 iako je prvih 40-ak minuta bilo mirno. U 42. minuti mrežu Prečkog trese Matija Jurišić, a tri minute kasnije njegov suigrač Mihaljević također pogađa mrežu, no ovoga puta u pitanju je bila njegova vlastita. U nastavku utakmice Borna Rebić i Marcelo Suden upisali su se na listu strijelaca i osigurali pobjedu Blata rezultatom 3-1. NK Blato trenutno ima odličan niz od 9 utakmica bez poraza. Zadnji poraz pretrpili su u 13. kolu kad su izgubili na gostovanju kod Tondacha. NK Prečko trenutno zauzima 7. poziciju na ljestvici, 4 boda ispred njih je njihov rival iz zapadnog dijela Zagreba, NK Špansko.

Prva pratilja vrha ljestvice NK Odra došla je u Hum na Sutli i nastavila jedan zanimljiv niz. Naime, ovo je bila četvrta utakmica zaredom u kojoj su postigli 2 gola te treća pobjeda zaredom; jedini “uljez” je poraz protiv Brezovice rezultatom 4-2 u 19. kolu. Ovoga puta sačuvali su praznu mrežu, a golove su postigli neuništivi Filip Luter (57′) i Haithem Hanachi (90′). NK Straža nakon tri pozitivna rezultata upisuje novi poraz, svoj 12. u sezoni.

Uz ranije spomenutu Brezovicu, apsolutno se mora spomenuti i pohvaliti NK Vojnić 95, momčad koja je u proljetnom dijelu sezone skupila 13 bodova u 7 utakmica. Zvuči kao solidan uspjeh, ali onda se pogleda činjenica kako su u prethodnih 15 utakmica sakupili svega 9 bodova. Njihovi odlični proljetni nastupi nastavili su se u Dubravi Zabočkoj gdje su gostovali kod NK Rudar Dubrava Zabočka. Utakmica je imala sve: od isključenja trenera domaće momčadi do pobjedničkog pogotka u sudačkoj nadoknadi. Prvi gol na utakmici u 16. minuti postigao je kapetan Vojnića, Mirko Brkić. Bio je to Brkićev treći pogodak protiv Rudara DZ ove sezone nakon što im je u 7. kolu zabio dvaput . Jakov Videk izjednačio je malo nakon sat vremena igre (63′). Dramatični pobjednički pogodak u sudačkoj nadoknadi postigao je Dominik Popovački. NK Vojnić 95 ovim rezultatom popeo se na 14. mjesto na ljestvici.

Lider prvenstva, NK Golubovec, u nedjelju ugostio je NK Sesvetski Kraljevec. Obje momčadi su u dobroj formi: Golubovec 4 utakmice bez poraza, a Sesvetski Kraljevec 5 utakmica bez poraza, što je i prije početka davalo znakove kako bi ovo mogla biti zanimljiva utakmica. Nije se dugo čekalo na prvo uzbuđenje jer glavni sudac Marin Janković već u 7. minuti utakmice pokazuje na bijelu točku i dodjeljuje kazneni udarac za Sesvetski Kraljevec. Dario Benić uzima loptu i posprema je iza vratara Golubovca, Filipa Škvorca. Golubovec se ne predaje i do poluvremena preokreću rezultat uz pomoć Silvija Vukića i najboljeg strijelca lige, Dubravka Vujice kojemu je to bio 15. pogodak u sezoni. Petnaestak minuta nakon povratka s odmora Matej Patrun izjednačuje za Sesvetski Kraljevec i postavlja konačni rezultat 2-2. NK Golubovec trenutno ima 49 bodova i 8 bodova prednosti ispred drugoplasirane Odre.

Momčad NK Tondacha iz Bedekovčine htjela je prekinuti niz od tri poraza u ligi i vjerojatno su odahnuli kad su shvatili da im u goste dolazi NK Klanjec, momčad koja za pobjedu ne zna još od studenog kad su u 13. kolu porazili NK Vojnić 95. Tondachov Marko Mlinarić bio je junak dana s tri pogotka. Prvi od njih došao je kao rezultat uspješnog kaznenog udarca u 27. minuti, a samo minutu kasnije (28′) stigao je i drugi. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2-0 za Tondach. Kako bi osigurao to da će ga obrambeni igrači Klanjca sanjati sljedeću noć, Mlinarić je u 49. minuti postigao svoj treći gol na utakmici i dovršio svoj hat trick. 15 minuta prije kraja utakmice Antonio Zgorelec postiže jedini pogodak za Klanjec, a 10 minuta kasnije Matija Bartolec postavlja konačni rezultat 4-1. Tondach se nakon ove utakmice nalazi na 3. mjestu na ljestvici s 39 bodova.

Autoškola Marvix

Pregled 22. kola završavamo u Donjoj Stubici gdje je NK Stubica dočekao NK Mladost Zabok. Momčad Stubice bila je pod većim pritiskom jer su u tom trenutku bili samo jedan bod iznad pozicije koja vodi u niži rang natjecanja. Utakmica je završila rezultatom 0-0 i taj jedan osvojeni bod može značiti jedan korak bliže ostanku u ligi, Kako se sezona bliži kraju svaki bod koji mogu osvojiti im može biti ključan, pogotvo zato što se do kraja sezone moraju suočiti s 4 momčadi koje su trenutno u gornjih 5 na ljestvici. Utakmice protiv teških protivnika kreću im već u sljedećem kolu kad im u goste dolazi NK Brezovica.