1. ZNL

Prigorje usporilo ZETovce, Devetka ponovo u igri

Golman Mladosti iz Buzina prima gol iz slobodnog udarce
ZGnogomet

1. ZNL je ove sezone izuzetno efikasna i uzbudljiva. Svako kolo gledamo kišu golova, a dosadne utakmice bez golova praktički i ne postoje.

Tako je i u 11. kolu palo ukupno 39 golova, a najviše na utakmici između Botinca i Sloge gdje ih je bilo čak 9.

Na vrhu se stvorila gužva, prvih 5 momčadi je u 4 boda, a da se prvi ZET ne odlijepi previše pobrinuli su se u Žerjavincu odigravši 1:1 sa tramvajcima. Moglo je Prigorje možda i do 3 boda, u 10. minuti promašili su jedanaesterac i da su zabili tko zna kako bi se odigralo do kraja. Ovako se na prvi gol čekalo sve do 89. minute kada je Kocev zabio za goste. Ostala je minuta do kraja i sudačka nadoknada i sve je upućivalo na nova 3 boda za ZET ali je Dugac na asistenciju Rajnera uspio poništiti prednost i zabiti za 1:1 u prvoj minuti sudačke nadoknade. ZET je i dalje ostao vodeća momčad prve zagrebačke nogometne lige koja ni nakon 11 kola ne zna za poraz.

Već spomenuti Botinec se raspucao protiv Sloge i upisao svoju treću ovosezonsku pobjedu. Domaći su crvenima zabili čak 7 komada, a domaćoj se publici sa 2 komada predstavio Škorić Junior Goran koji je domovnicu i dvije slike donio par dana prije utakmice.

Drugi derbi igrali su Zelengaj 1948 i Kralj Tomislav. I tu nije nedostajalo uzbuđenja. Dva puta su domaći vodili golovima prekaljenog Fučeka, ali i kraljevi su imali raspoloženog Roginića u svojim redovima koji je također zabio oba gola za svoju momčad.

Činilo se kako Devetka pomalo gubi priključak za vodećima ali sa tri uzastopne pobjede Devetka je na 25 bodova i na samo dva boda zaostatka za ZETom. Ovo kolo su lako upisali pobjedu protiv Save koja i nakon 10 odigranih utakmica još nema osvojenog boda. U razmaku od 40. do 60. minute po dva gola zabili su Kiš i Jazvić za pobjedu 2:4.

Susjedi su bili miroljubivi. Šparta i Bubamara odigrali su 3:3, a Prigorje iz Markuševca i Studentski grad 1:1.

Kašina se vratila starim navikama pa opet primila 5 komada na domaćem terenu. Ipak igrali su protiv Nura koji je najefikasnija momčad lige. Naravno, zabijali su i Nemanić i Badanjak te obojica na kontu imaju već po 12 golova i na vrhu su ljestvice strijelaca 1. ZNL.

U Gradu mladih igrali su Concordia i Mladost iz Buzina. Gosti su imali lijepu prednost od 0:2 da bi u 75. minuti pocrvenio Briševac, a Šuškovac fantastično pogodio iz slobodnog udarca za 1:2. Lopta je od stative ušla u gol Dine Bogojevića koji je bio nemoćan. Sa igračem više domaći su na sve načine pokušavali doći do izjednačenja ali do kraja nisu uspjeli pronaći put do mreže.