1. ZNL

NUR slavio u derbiju i zadržao tron

derbi 1. znl duel nur zelengaj
ZGnogomet

U izuzetno zanimljivom prvenstvu 1. ZNL na Hreliću su se u derbiju sastali NK Zelengaj 1948 i NK NUR.

1. ZNL seniori - sezona 2022./2023.
26 stu13:30
Zelengaj 1948
1 1
Prigorje Ž

Zelengaj je pred derbi bio u nizu od 8 utakmica bez poraza, a Nur je kiksom ZETa u prethodnom kolu osvanuo na prvom mjestu. Sve je upućivalo na odličnu i efikasnu utakmicu, Zelengaj u pravilu dobro igra protiv favorita i uvijek motivirano ulazi u utakmicu, a NUR igra uvijek za gol više. Očekivanja su bila velika, skupio se priličan broj gledatelja, a utakmicu su došli pogledati i Ante Smoljan trener ZETa i Ivica Šendulović trener Mladosti iz Buzina.

Na kraju je taj uvod bio i najnapetiji u ovom derbiju jer samim početkom vidjelo se da je Nur bolja momčad i da teško može prosuti bodove, a konačan rezultat to i pokazuje. Nije Nur imao 100 šansi, ni blizu, možda je to u najboljem slučaju za domaćine moglo završiti 0:0 ali gosti su, popularno rečeno, bili bolji u svim segmentima nogometne igre.

Nakon 35 minuta igre, Nur je došao do vodstva preko Duatovića i sa tim se rezultatom otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme možda malo angažiraniji Zelengaj ali potpuno bezopasan. Čak ni Fučekovi slobodnjaci nisu predstavljali nikakvu opasnost za vratara Čavalića. U tom traženju povratka u utakmicu popucale su linije pa su gosti sve češće dolazili u situacije u kojima su bili brojčano nadmoćniji protivnik. Omaleni osamnaestogodišnji Jakov Pavlic imao je puno prostora na desnoj strani, kreirao je svojim suigračima izgledne prilike, a kad je vidio da od toga neće biti ništa uzeo je stvar u svoje ruke.

Jakov Pavlic zabija gol za Nur protiv Zelengaja

Dva puta se odlično ubacio u sredinu i zatvorio dvije povratne lopte te snažnim udarcima parao mrežu domaćina. U 11 utakmica koje je započeo ove sezone Pavlic je zabio 9 golova. Sjajan je to učinak za tako mladog igrača.

Ovom pobjedom Nur ostaje na prvoj poziciji 1 ZNL dok je Zelengaj 1948 na četvrtoj.

U ostalim utakmicama 1. ZNL najveći posao su napravili Devetka i Kralj Tomislav. Devetka je slavila 3:1 protiv Studentskog Grada i u stopu prati NUR. Istim rezultatom slavio je Kralj Tomislav u gostima protiv Prigorja iz Markuševca. Domaći su poveli golom Mikleca nakon pola sata da bi za kraljeve izjednačio Stojčević Martin osam minuta kasnije. Nedavno oženjeni, vjerojatno rasterećen i lagan Ivan Horvat zabio je preostala dva gola i došao do brojke 7 ,s time da je ovu sezonu samo 5 puta počinjao utakmicu u udarnoj momčadi.

Za iznenađenje kola potrudila se Concordia svladavši  1:0 ZET koji je sad očito u krizi rezultata ali zaliha bodova iz prvih 9 kola ga još drži u igri za najviše pozicije. Concordia je povezala dvije pobjede i sa tih 6 bodova su sada na pristojnom 7. mjestu. Jedini gol na utakmici postigao je Gojković u 83. minuti utakmice.

Prigorski derbi između Kašine i Prigorja Ž završio je miroljubivo 0:0. Drugi lokalni derbi igrao se u Botincu gdje su domaći dočekali Mladost iz Buzina. Osim 6 golova viđeno je sve što “krasi” niželigaške terene. U pobjedi gostiju 2:4, dvostruki strijelac bio je Brletić Dominik.

Ispucali smo sve nazive za derbije i nismo se dotaknuli utakmice između Šparte i Sloge, a oni domaće utakmice igraju na istom terenu. Bilo kako bilo, završilo je miroljubivih 1:1.

Sava je propustila priliku za prve bodove ove sezone. Bubamara je odlepršala sa Gredica sa dvije točkice i malo se izdignula iznad ekipe koja opasno pleše prema nižem rangu. Iduće kolo Sava ide odličnom Kralju Tomislavu tako da će posljednju priliku za osvajanje jesenskih bodova imati u posljednjem kolu protiv Sloge.