NK Dubrava Tim Kabel i NK Rudeš rezultatom 2:2 podijelili su bodove u jučerašnjoj utakmici 1. kola 2. HNL.

Rudeš je došao u Siget kao favorit. Slušali smo priče kroz cijele pripreme o visokom plasmanu i dobroj atmosferi dok je u Dubravi došlo do naprasne smjene trenera (Danijel Pranjić) i na klupu je morao uskočiti dežurni spašavatelj Darko Šantek.

No Dubrava je na kraju bila ta koja je od starta pokazala dobar gard. Već u 3. minuti gosti ruše Brunu Brajkovića unutar 16 metara i sudac Goran Pečarić pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je ponajbolji igrač na terenu Muhamed Alghoul.

Očekivao se brzi odgovor Rudeša ali Dubrava je i dalje dominirala. Nije da su mljeli protivnika i imali izgledne prilike ali imali su pozitivan rezultat i realno kontrolirali su utakmicu. Tako je bilo do 21. minute kada gosti kombiniraju po lijevoj strani, lopta dolazi do Festim Shatria koji snažno puca po golu. U želji da blokira udarac branič domaćih Amet Korca skreće loptu i vara svog vratara za 1:1.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor. Vrijedi spomenutu da su domaći imali još i vratnicu u 30. minuti.

U drugom poluvremenu dobra igra i jedne i druge momčadi. U 64. minuti nogometaši Rudeša griješe duboko u sredini Dubrave, gube loptu koja dolazi na desnu stranu kod Filipa Vajdovića ispred kojeg se stvorio ogroman prostor. Dugo je vukao loptu, a kad se činilo da nema rješenja poderao je vratara gostiju i opet donio prednost Dubravi. Po receptu iz prvog dijela i Rudeš je imao šansu u kojoj gađa prečku. Ipak ova šansa je bila i puno izglednija jer je vratatr već praktički bio svladan.

Izgledalo je da će do kraja Dubrava sačuvati prednost i tako potpuno iznenaditi favorizirane goste no u 88. minuti sudac Pečarić ponovo pokazuje na bijelu točku. Ovaj puta za Rudeš je bio uspješan Martin Sekulić koji postavlja konačnih 2:2.

Na kraju poslušajmo izjave trenere obje momčadi te kapetana Rudeša Roberta Ćosića.