Lokomotiva Senjak-hoteli u drami zadnjeg kola do novog naslova prvaka Premier lige

Najavljivani derbi premier lige veterana Rudeš C.I.O.S. i Lokomotiva Senjak-hoteli završio je pobjedom gostiju koji su sa nova tri boda preskočili rivale, obranili naslov prvaka i upotpunili svoju impresivnu riznicu trofeja koje beru posljednjih sezona.

Lijep dan i najava na ZGnogometu na stadion Rudeša privukli su popriličan broj gledatelja. Muzika prije tekme, semafor koji radi i odličan travnjak bili su znak da se nešto veliko događa, a dolazak Ante Ustaše samo je potvrdio nagađanja jer Ante ne ide na bezvezne priredbe.

->>> SLIKE SA UTAKMICE

Smjestili smo kameru po prvi puta “na visoko”. Lige koje mi pratimo nemaju tribinu višu od nasipa pa je bio pravi luksuz postaviti kameru na mjesto gdje je zaista i predviđeno. Dočekali smo prvi sučev zvižduk i ubrzo dobili jedno dosadno prvo poluvrijeme. Obje momčadi ušle su u utakmicu bez puno rizika. Rudešu je pasao bod i odlučio je ne srljati, a Lokosi su pak mislili da će Rudeš to htjeti riješiti što prije pa će ih oni sredit iz neke kontre. Na kraju, ziheraški Rudeš protiv ziheraške Lokomotive rezultirao je tim slabim prvim poluvremenom.

Osim par jalovih pokušaja vrijedi izdvojiti majstoriju Jerka Leke za vodeći gol gostiju. Sjajno je Leko prošao po lijevoj strani, izvagao stopera i kad je već golman domaćih Hrvoje Županac mislio kako će Leko glumit Oršića i gađati kontra kut, Jerko je loptu pospremio u prvi kut za vodstvo od 1:0. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, a lokosi su u tom trenutku imali 2 boda više od Rudeša.

Za drugo poluvrijeme odlučili smo se spustiti dolje. uz teren. Spustilo se i sunce i zašlo za rudešku bombonieru i kao da je probudilo obje momčadi. Drugo poluvrijeme počelo je puno jače i agresivnije od prvog. Naravno, Rudeš je krenuo po izjednačenje, zaredalo je par oštrijih prekršaja i od one dosade u prvom poluvremenu utakmica se pretvorila u spektakl. Mensur Mujdža neumorno je probijao lijevi bok, često bio ne zaustavljiv. Sa desne pak strane, prijetio je Mihael Mikić.

Ostavljalo je to dosta prostora za kontre Lokomotive. Odličan vratar domaćih Darko Horvat uspješno bi branio pokušaje domaćih i zatim preciznim ispucavanjima tražio Jerka Leku kojeg je bilo po cijelom terenu.

No, u 68. minuti pritisak domaćih se isplatio. Prošli su po lijevoj strani i na pet metara od gola pronašli usamljenog Mladena Pelaića koji zabija za izjednačenje pored nemoćnog Horvata na radost domaćih navijača. Vrijedi spomenuti kako su se domaći navijači skupili u respektabilnom broju te pjesmom i bakljadom bodrili svoje igrače i time vratili onu atmosferu koja nam svima nedostaje na nogometnim terenima.

->>> UTAKMICA

Činilo se da će utakmica i završiti rezultatom 1:1 jer ritam je malo pao. Lokosi nisu više bili toliko konkretni, napravljeno je bezbroj zamjena, falilo je snage i jednima i drugima. No 3 minute prije kraja iz bezazlene akcije koja nije mirisala na ništa konkretno Leko se ubacio na desnu strnu da prihvati loptu ubačenu iz auta i pod prekršajem napamet poslao loptu prema golu domaćih. Na tu loptu natrčava Tomislav Žitković i u padu je sprema iza leđa Županca.

Uslijedila je erupcija oduševljenja na klupi gostiju, Lokosi su obranili naslov prvaka u nikad jačoj Premier ligi. Zasluženo.