Kriza u Maloj Mlaki, prva pobjeda Čeha i najbrži hat-trick Sekulića

NK ZET je došao do svoje druge prvenstvene pobjede u 1. ZNL. Obje su postigli na domaćem terenu, a ovom posljednjom pobjegli su sa začelja tablice i sada sa 8 osvojenih bodova drže 11 mjesto. Ravnice i dalje ne daju šansu svojim protivnicima. U subotu su gostovali u Žerjavincu gdje je odličnu partiju pružio Sekulić Martin zabivši hat-trick u razdoblju od 33. do 37. minute.

Brezovica nije računala na poraz u prošlom kolu doma protiv Poleta pa su u ovom kolu dodali gasa i pregazili Studentski grad sa 6:1 te i dalje drže korak za vodećim Ravnicama. Još jednu takvu golijadu vidjeli smo u Klari gdje je Polet sredio Blato sa 5:2. Šparta je definitivno izašla iz krize i preko tzv. malih momčadi traži svoj put prema vrhu. Već nakon prvog poluvremena i vodstva 2:0 protiv NUR-a znalo se da utakmica ide u samo jednom smjeru. Konačan rezultat 3:0 za domaće.

U lokalnom derbiju Concordia je svladala Prigorje iz Markuševca sa 2:1. Sve bitno dogodilo se u 10ak minuta drugog poluvremena kada su postignuta sva 3 zgoditka. Prečko je došlo do vrlo važna tri boda u gostima kod Sesvetskog Kraljevca. Sve je već bilo riješeno u prvom poluvremenu koje je završilo 0:3 u korist gostiju.

Općenito, bilo je ovo vrlo plodno kolo što se tiče golova. Ukupno smo ih u 1. ZNL vidjeli čak 32.

U 2. ZNL imamo i dvije Mladosti, jedna mlađa, druga starija, jedna na vrhu bez izgubljenog boda, a druga na začelju bez osvojenog boda. Mladost iz Buzina lako je svladala Botinec sa 3:0 uz sva tri gola postignuta u prvom poluvremenu, a kasnije je mirno utakmicu privela kraju. Pravu golijadu vidjeli smo u Dugavama. Tri gola zabio je Pranjić Josip da bi još po dva gola dodali Grahovec Mihael i Maras Denis za pobjedu Leskovca 8:1 protiv Zelengaja.

Sava je pobjednom 4:0 nad oslabljenom Ivanjom Rekom prestigla Botinec i došla do drugog mjesta, a sa dva pogotka Medved Mario došao je i do drugog mjesta na listi strijelaca. U derbiju začelja Čehi su se prikazali kao ipak bolja momčad od domaćina koji je na odmor otišao sa golom prednosti. Momci trenera Luke Kadijevića u drugom su poluvremenu zabili 4 komada i bitno popravili samopouzdanje prvom ovosezonskom pobjedom.

3. ZNL je cijela derbi liga. Ili je derbi začelja ili je derbi za vrh. Jedino je ekipa Gavrana tu negdje između.
Ispod njih su Hrašće i Omladinac koji su u mulju i teško će se išćupat, a ostali se svi bore za vrh.

Mala Mlaka je sa dva uzastopna domaća poraza prepustila vrh Kašini koja nije propustila pobijediti Hrašće sa 4:0. Sigurno se nisu nadali takvom scenariju u Mlaki, pogotovo porazu od Čulinca ali uz dva gola Tonković Ivana, Čulinec je došao do vrijedne pobjede 3:1.

Omladinac valjda igra bolje kada ih je manje. Ovaj put ih je bilo i za zamjene ali nisu imali šanse protiv Devetke i teško su stradali na domaćem terenu 0:7. U strijelce se upisao i Vladimir Lalić u svom drugom nastupu ove sezone. Ne znamo u kojoj je funkciji
i u kakvom je zdravstvenom stnju ali ako će Lala igrati Devetka će se sigurno boriti za sami vrh. U utakmici Gavran 2003 – Zagreb 041 nije bilo pogodaka. I to je moguće u 3 ZNL.