Devetka skinula Malu Mlaku, a Polet Brezovicu

Dinamo je jučer odigrao 2:2 u Ukrajini protiv Shaktara i sad se svi natječu kojim pridjevima i superlativima da opišu tu fantastičnu predstavu i onda to na kraju sve ispadne jedan te isti članak. Koji god da portal pogledaš, to je natjecanje u pohvalama. Da se razumijemo, Dinamo i posebno trener Bjelica zaslužuju zaista sve pohvale ali još jedan isti članak nije potreban pa ćemo se mi prebaciti na utakmice zagrebačkih nogometnih liga. Takav tekst vjerujem da nećete naći nigdje.

U subotu su se igrale samo 4 utakmice. Nikad manje. Nije to bilo loše, bilo je manje rezultata za upisivati ali zato smo u nedjelju fasovali kada se igralo ostalih 10. Iz tog razloga se nije baš spavalo jer sastavi, kartoni i strijelci prvo osvanu na zgnogomet.com

Eto sad znate da iza svega ovog nije baš jednostavan posao.

I odmah u subotu iznenađenje u 1. ZNL. Brezovica je doma ugostila Polet i zabila 2 gola pred kraj prvog poluvremena za 2:0. Ubili goste u pojam. No, trenerski dvojac bez kormilara Sitar-Zelić, u drugom poluvremenu baca sve karte na stol. Kraj priče je sad već očit, Polet okreće rezultat na 3:2 i šokira domaćina kojem je to prvi poraz nakon 7 uvodnih pobjeda. I to nije sve! To koriste Ravnice koje glatko rješavaju Studentski grad rezultatom 3:0 i preuzimaju vrh 1. ZNL.

Šparta se nakon dva prvenstvena poraza vratila na pobjednički kolosijek.U gostima kod Blata slavili su rezultatom 5:1. Po dva pogotka zabili su Šokčević Mateo i Galić Ivan Donald. Eto, di još barataju ovim imenima u izvještajima?

ZET nije uspio ni ovo kolo do pobjede iako smo im recept javili u prošlom osvrtu. Izgubili su minimalno od Prigorja M. Sa ove utakmice dobili smo i par slikica ali slikane su digitronom i na žalost pri objavi ne izgledaju primamljivo. Ali slobodno šaljite i dalje, one koje se mogu urediti, rado ćemo i objaviti. Sloga se raspištoljila protiv Sesvetkog Kraljevca koji je kao došao na lako gostovanje, a na kraju spašavali bod u utakmici koja je završila 4:4

Prečko je u derbiju sredine nekako lako sredilo Prigorje Ž sa 3:0. U žutim kartonima je bilo 0:3 i to je sve zanimljivo u vezi ovog susreta. Kako raste centar na Borovju, tako je i NUR sve bolji i bolji i marljivo skuplja bodove. Nova 3 upisali su protiv Concordie slaveći sa 3:1.

U 2. ZNL za seniore uglavnom očekivano. Hrvatski Leskovac je fino skupljao bodove protiv slabijih ekipa no naletili su na ipak bolju Savu koja ih je u gostima potopila sa 3:0. Medved Mario je došao do 5. pogotka u ovoj sezoni i naći će svoje ime na onim našim slikama što dijelimo pa facebooku i instagramu. Čehi su došli do prvog boda u sedmom kolu 2. ZNL. Dva puta su vodili protiv Bubamara no na kraju je završilo 2:2 pa će na svoju prvu pobjedu morati pričekati. Na ljestvici je i dalje vodeća Mladost iz Buzina sa maksimalnim brojem bodova.

U posljednjem odigranom susretu, Botinec je slavio protiv Zelengaja i zauzeo odlično drugo mjesto. Ravnopravno je bilo do 67. minute, a onda su Kršić Luka i Ebeid Mario crvenim kartonima odlučili završit ne samo utakmicu nego i cijeli ovaj jesenski dio sezone. U omjeru 10:10 dečki iz Botinca su se bolje snašli i u 76. minuti Svetina zabija iz kaznenog udarca za konačnih 1:0.

U 7. kolu 3. ZNL Devetka je dočekala svoj prvi veliki skalp. U gostima su pobijedili 2:0 vodeću Malu Mlaku. Ni druga sa ljestvice, Kašina, iako favorit protiv Gavrana nije uspjela na domaćem terenu do više od jednog boda, I taj jedan je teškom mukom spašavala obzirom da su gubili 0:2.

Omladinac je izgubio 3:4 od Zagreb 041. Bilo bi sigurno bolje da ih je bilo barem 11 u zapisniku. Ovaj put se nisu predavali ni nakon što su gubili 0:3 i šteta je što ih nema dovoljno da postanu konkurentniji. U zadnjem susretu Čulinec je lako prošao kroz Hrašće. Dva pogotka postigao je Hrbud Horvatek Filip, a jedan Jurić Bubić Filip.