3. ZNL završila jesenski dio, a 1. ZNL i 2. ZNL još nastavljaju

Vodeća trojka u 1. ZNL ovog vikenda nije imala problema. Svi su riješili svoje protivnike sa hendikepom i dalje nastavljaju borbu za jesenskog prvaka prve zagrebačke nogometne lige. Po rezultatu, naj lakši posao imala je Šparta koja je sa 4:2 pobijedila ZET. Hat-trick postigao je bivši igrač ZET-a Darko Vučić.

Brezovica je gostovala u Sesvetskom Kraljevcu koji se dobro držao do pred kraj prvog poluvremena kada 0:1 postavlja najbolji strijelac lige sa 16 pogodaka, Veno Smolčić. U drugom dijelu, u 63. minuti Galjuf dobija crveni karton zbog druge javne opomene i tu je već bilo jasno da domaćin neće moći do izjednačenja. Štoviše u 86. minuti Janjić Marko postiže auto gol i postavlja konačnih 0:2 za goste.

Istim rezultatom završilo je u Prečkom gdje je istoimeni domaćin u kaljuži dočekao trenutno najbolju momčad lige Ravnice. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu dok se u drugom ništa smisleno nije ni moglo odigrati zbog stanja travnjaka. Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj galeriji na facebooku ili instagramu.

Kad smo već u blatu, NK Blato je ostvarilo vrijednu pobjedu na gostovanju u Žerjavincu i slavilo također sa hendikepom. Završilo je 0:2. Sa nova 3 boda imaju ukupno 13 i drže sredinu tablice. Isti broj bodova ima i Concordia koja je doma svladala posljednje plasiranu Slogu minimalnim rezultatom 1:0.

U preostala 2 susreta 1. ZNL momčadi su podijelile bodove. Studentski grad i Nur odigrali su bez golova, a Polet i Prigorje M upisali su svaki po jedan gol. Polet je poveo u prvom poluvremenu golom Ivana Ćurića. U drugom poluvremenu Filip Vincek poravnava rezultat i postavlja konačnih 1:1.

Nakon poraza u 10. kolu 2. ZNL protiv vodećeg Buzina, Hrvatski Leskovac je u 11. kolu dočekao Botinec. Satrali su Botinec rezultatom 6:1 u utakmicu gdje je gol padao skoro na svakih punih 10 minuta. Počasni gol za goste postigao je Mato Menalo. Trebali su malo dečki rasporediti municiju pa bi i bodovno bili bolji. Ako smo u Leskovcu gledali efikasnu utakmicu, ona između Bubamare i Save to sigurno nije bila. Mario Medved je prekinuo svoju golgetersku seriju i Sava je ostala na nula pogodaka, baš kao i domaćin Bubamara.

Čehi su na meniju imali malo slabiju momčad. U goste im je došao Zelengaj 1948 ali se nije pokazao kao “dobar” gost. Sve je bilo gotovo do 30. minute kada su poveli 3:0. Tada je već bilo jasno da će iz Češke otići sa 3 boda. Do kraju su jedan primili i završilo je 1:3 za goste.

3 gola zabili su i igrači Mladosti iz Buzina na gostovanju kod Ivanje Reke. U utakmici sa 8 žutih kartona pobjedu su potvrdili tek pred kraj utakmice kada u zadnjih 10 minuta zabijaju 2 gola za konačnih 0:3.

3. ZNL je stigla do svog kraja, barem što se jeseni tiče. Prvoplasirana Kašina je u nikad manjem broju otišla u goste kod Omladinca no to nije problem jer se omladinaca uvijek skupi 11. Dobro su se držali ali valjda im to nije fora pa je Nikola Kovačić zaradio crveni karton u 32. kako bi ipak bili brojčano slabiji. Na kraju, gosti nose 3 boda sa konačnih 1:4.

Mala mlaka je također upisala 3 boda i pobjedu 1:0 protiv Hrašća koje nije dočekalo kraj sa 11 igrača obzirom da je u 62. minuti pocrvenio Alen Šimanić. U Čulincu je nula bila skoro do pred kraj da bi u 86. Tonković zabio za minimalnu pobjedu protiv ekipe Zagreb 041 da se slučajno ne bi dogodio neriješeni rezultat u ovoj ligi.

Devetka je sa 4:0 isprašila Gavrane u utakmici bez i jedne javne opomene. Bit će zanimljivo pratiti do kraja 3. ZNL, obzirom da je razlika između prve i četvrte pozicije samo 3 boda.