Veterani priveli kraju jesenski dio sezone

Veterani su završili sa loptanjem u 2019. godini, barem što se tiče 51. veteranskog nogometnog prvenstva odnosno igranja na
velikom nogometnom terenu. Pričekali smo sa osvrtom na zadnje kolo obzirom da je dosta klubova ovaj ponedjeljak igralo
zaostale utakmice pa da imamo jasniju sliku.

Najsretniji završetkom jesenskog dijela su dečki iz Jarun Stje Ma promet koji su očito upali u krizu. Nakon uvodnih 6 pobjeda iz 6 kola u posljednja dva kola osvojili su samo bod, a igrali su protiv Trešnjevke i Vrapča, obje momčadi realno slabije od njih. U 8. su kolu igrali doma protiv Vrapča te na odmor otišli sa rezultatom 1:0. U drugom poluvremenu Vrapče je preko Smiljana Matića i Igora Leskovara okrenulo rezultat u svoju korist i završilo jesenski dio sa 16 osvojenih bodova. Jarun je time po prvi puta pao na drugo mjesto, a vrh tablice prepustio  aktualnom prvaku Hrvatske, momčadi Lokomotiva Fimatosport.

Lokosi su u zadnjem kolu ugostili Hašk i dobili 4:2 te na najbolji način završili 2019. godinu. Zasluženo. Do kraja prvenstva im neće biti lako zadržati to mjesto jer za vrat im puše Rudeš C.I.O.S. koji je ulovio formu i uz 4 pobjede za redom došao na dva boda zaostatka. U zadnjem su kolu u Kranjčevićevoj pobijedili Sesvetski Kraljevec sa 3:0. Jedan gol za Rudeš zabio je Mihel Mikić, a dva je postigao Ivica Olić. Ne bi nas čudilo da u zimskoj pauzi Rudešu pristupi Zlatan Ibrahimović koji je najavio povratak u Europu, a
poziv Rudeša teško je odbiti. Možemo se malo šaliti, ipak treba se zahvaliti ekipi koja vodi Rudeš i igračima koji za isti nastupaju jer su jako popularizirali veteranski nogomet i pridonijeli puno kvalitetnoj ligi.

U malo manjoj mjeri to je napravila i ekipa Cro docs koja također ima odlične igrače u rosteru. Oni su se lako obračunali sa Trnavom pobijedivši 3:0 i ove se sezone sigurno neće boriti za opstanak kao u sezoni 2018-2019.

U to ne mogu biti sigurni igrači Trešnjevke, osim ako nešto ne poduzmu u pauzi. Imali su zeleni Autoklub Siget na konopcima u zadnjem kolu. Dragovoljci su jedva popunili zapisnik no na vratima su imali Daria Krešića koji je bio nesavladiv dok su se na drugoj strani igrači smjenjivali na vratima domaćina. U utakmici slabog ritma, Trešnjevka je ipak dominirala i bila bliže pobjedi no
na kraju su ostali bez ičega jer u 60. minuti lopta u svom rijetkom posjetu domaćem šesnaestercu u ruku pogađa igraća domaćih i sudac opravdano sudi jedanaesterac kojeg lako zabija Željko Ačkar.

Dinamo OO u sedam utakmica nije uspio doći ni do boda. Nije im to uspjelo ni u posljednjem jesenskom kolu kod ekipe Gajnica koja ih je svladala rezultatom 3:1 uz dva gola Danijela Glasnovića. Tim rezultatom Gajnice su se svrstale u sredinu tablice u svojoj premijernoj sezoni među najboljim veteranskim momčadima.

Valja spomenuti da se jedna utakmica nije odigrala ove jeseni i uz dogovor voditelja odigrati će se na proljeće, a radi se o utakmici 5. kola između momčadi Autoklub Siget i Gajnica.

U skupini A 1. lige veterana Špansko je i dalje na vrhu. Nakon 8 kola imaju maksimalna 24 boda. U zadnjem kolu u derbiju protiv Poleta pobijedili su minimalnom razlikom 2:1 a onda su jedva iščupali pobjedu protiv ekipe Dinamo Turić u zaostaloj utakmici i zabili pobjednički gol u zadnjoj minuti susreta za 1:0.

Hakeri iz Blata, pardon, hakleri iz Blata su pobjedom završili 8. kolo svladavši Kustošiju također kasnim golom Ante Smoljana ali ovaj su ponedjeljak dobar završetak pokvarili porazom u zaostaloj utakmici 6. kola protiv Save izgubivši 1:0.

Ako krenemo ovdje nabrajati zaostale utakmice pogubit ćemo se svi skupa pa ćemo se držati utakmica 8. kola.

Remetinec je također kasnim golom, u 71. minuti svladao ekipu Zanatlija kojoj su porasli apetiti nakon par skupljenih bodova no realnost je trenutno mjesto.  Sava nije imala težak zadatak i fenjeraše iz Leskovca ispratila je sa 4 komada u mreži. Čehi i Zapruđe su podijelili bodove u utakmici koja je završila rezultatom 1:1. Za Čehoslovačku je zabio Nenad Kirin, a za Pruđe ja zabio Damir Orešković. U posljednjem susretu Trnje je svladalo Dinamo Turić 3:2. Pobjednički gol zabija Mario Zadravec u 76. minuti. Da, trebali smo sastavit rečenicu di se spominje kasni gol….

1. liga skupina B nema zaostalih utakmica. B ligaši su odigrali svih 8 kola. U Dubravi Tim Kabel bi vjerujemo bili najsretniji da posljednjeg nije ni bilo jer su nakon 7 uzastopnih pobjeda doživjeli prvi poraz. Bolja je bila Kašina koja ih je na domaćem terenu svladala rezultatom 2:0.

Domaću pobjedu ostvarila je i Dubrava Genius u srazu sa Ivanja Reka Posavina. U pobjedu 4:1 Božidar Mazarekić je ugradio svoja dva pogotka u razmaku od dvije minute.

Ostalo sve su uzeli gosti. Povjerenici Dinama su gostovali u Jelkovcu i pobjedom 3:1 došli na samo dva boda zaostatka za vodećom Dubravom. Sesvete su u pravo vrijeme imale gostovanje kod RIZa koji je u seriji od 6 uzastopnih poraza pa su to lijepo iskoristile i uzele laganih 3 boda baš kao i Prigorje Ž koje je gostovalo kod posljednje plasirane Male Mlake.

Ono drugo Prigorje, M, je samo sebi priredilo neugodno iznenađenje i doma izgubilo od Studenca 0:1 koje sa ta 3 boda sada ima 6 i nalazi se na relativno sigurnom 9. mjestu.