4. NL Središte Zagreb skupina A

Blato sredilo Golubovec. Švigir zabio 4 komada Odri.

Mladen Muškovac trener NK Blato 4. NL Središte
ZGnogomet

4. NL Središte već po običaju otvara Prečko sa svojim noćnim terminom petkom koji im omogućava njihov odlično osvjetljeni teren sa umjetnom travom, u pravilu poguban za goste.

A ovo im je kolo došla Brezovica koja jedva ček kraj prvog dijela sezone. Nakon 45. minuta igre Prečko je već imalo prednost od 2:0, a oba zgoditka postigao je Niko Marić. Drugo poluvrijeme tek je počelo, a Đuričić je pospremio loptu u vlastitu mrežu da što prije riješi agoniju. Ipak se moralo igrati 90 minuta, a do tada je još zabio i Rudan za konačnih 4:0.

Prečko je na najljepši mogući način završilo jesenski dio prvenstva u 4. NL Središte sa nizom od 4 utakmice bez poraza i sa zadovoljstvom očekuju nastavak prvenstva, dok će kod Brezovice biti očito radna zima kako bi se doveli do situacije u kojoj su bili na početku prvenstva kada su igrali kvalifikacije za popunu 3. NL Centar.

Prošlotjedni suparnik Prečkog, Sesvetski Kraljevec, išao je na teško gostovanje u Klanjec. Ipak novaci u ligi vratili su se sa izuzetno vrijednom pobjedom bez primljenog gola. Benić je dva puta pogađao za goste i poduplao svoj osobni učinak ove polusezone, a Kraljevcu priskrbio nova 3 boda i mirniji odlazak na prvenstvenu pauzu.

Šou Švigira u Odri

Ako je neko gostovanje teško onda je to ono u Odri no ako imaš raspoloženog Švigira onda ništa nije teško. Najiskusniji igrač Španskog zabio je sva 4 pogotka u pobjedi Španskog u Odri i crvene doveo do 4. mjesta pred zimsku pauzu. Nakon neuvjerljivog starta, Špansko zadovoljno privodi prvi dio sezone kraju i bez stresa dočekuje proljeće.

Mladost iz Zaboka je dočekala fenjeraša Vojnić 95. Nakon prvih 45 minuta već je bilo 6:0 za domaće i slutilo je na katastrofu. Ipak u nastavku domaći malo usporavaju, doduše i promašuju, a Vojnić zabija počasni pogodak u 87. minuti.

Uz Kraljevec, još se jedna zagrebačka momčad vraća iz Zagorja sa punim plijenom. Polet je slavio u gostima kod Stubice 1:2. Polet je fantastično otvorio utakmicu, već u prvoj minuti Fučkar je zabio za 0:1. Bio je to njegov prvi gol ove sezone. Uslijedilo je izjednačenje da bi u 73. minuti Ćavar glavom postigao konačan rezultat i Polet ostavio na 5. mjestu 4. NL Središte. Ćavaru je to bio 9. gol ove sezone i on će “prezimiti” kao treći strijelac lige iza Marka Jurčića iz Prečkog sa 11 i Filipa Lutera iz Odre sa 10 golova.

Straža je ovo kolo dobro stražarila i jedina ostvarila pobjedu iz donjeg dijela ljestvice što će joj sigurno dobro doći u nastavku prvenstva. U golijadi u susretu sa Raudarima Stražari su zabili 4, a primili 2 komada.

U još jednom zagorsko zagrebačkom srazu Tondach je ugostio ni manje ni više nego Zagreb. Onaj pravi Zagreb koji u vitrini ima i naslov prvaka Hrvatske i koji sada dođe u Bedekovčinu i vrača se u Zagreb bez ispaljenog metka i sa 4 komada u mreži. Postalo je već nekako i normalno i malo koga je još briga.

Blato srušilo Golubovec

Za kraj poslastica kola. Blato je doma nanijelo prvi poraz vodećem Golubovcu. Golubovec je na Old Blatford stigao kao vodeća momčad lige koja do sada nije pretrpila niti jedan poraz. Ne znamo razloge ali stigli su sa 11 igrača i jednim rezervnim golmanom, izgubili 1:0 i dozvolili Tondachu da smanji bodovnu prednost na samo 4 boda. Dakle Blato je jedino u ovih jesenskih 15 kola nanijelo poraz Golubovcu, a za komentar utakmice upitali smo stratega domaćih Mladena Muškovca koji nam je rekao slijedeće:

“Dopalo nas je da zadnje jesensko kolo igramo protiv vodeće momčadi, a nije svejedno kako ćeš završiti sezonu tako da je u startu već bilo malo pritiska. Uz to, ušli smo u utakmicu uspavano, Golubovec je na svakoj lopti bio brži i agresivniji te su stvarali polu prilike koje srećom nisu realizirali tako da smo do poluvremena uspjeli zadržati nulu. Drugo poluvrijeme je ponudilo rastrganu igru ali smo mi ipak bili malo konkretniji i usudio bih se reći bolji. Stvorili smo 3 odlične prilike koje nismo zabili da bi na kraju u 88. minuti Jurišić naletio na odbijenu loptu njihovog vratara i pospremio za konačnu pobjedu.”