NK Jarun i NK Dubrava remizirali, Sesvete jedine do 3 boda u 2. kolu 2. HNL

Ako je utakmica prvog kola 2. HNL između NK Dubrava Tim Kabel i NK Rudeš bila odlična, onda je utakmica između NK Jarun i NK Dubrava Tim Kabel bila fantastična. Jasno, za nas gledatelje.

Potrefilo se da smo dva kola za redom na terenu gdje igra Dubrava. Drugo kolo ljubičasti su došli u goste Jarunu koji igra na terenu NK Kustošija i po prvi puta u povijesti se predstavlja  svojim navijačima igrajući u drugom razredu hrvatskog nogometa. Zagrebački derbi, povijesna tekma, dovoljno razloga za dolazak.

Dva kola čekamo da “Dubrava izgubi”. Nije da imamo nešto protiv Dubrave nego do nedavno su istupali iz lige, zatim situacija u kojoj Pranjić odlazi par dana prije prvog kola. Pa onda trener Darko Šantek vodi prvo kolo, a drugo novi stari trener Šušnić. Sve to odavalo je dojam rasula ali nakon ova dva kola sigurni smo da je Dubrava jedna karakterna momčad koja će sigurno imati što pokazati u ovoj sezoni 2. HNL. Još sad kad kapne neka lova za prodaju Juranovića….

A krenulo je loše po Dubravu. Duboko u svoju polovicu vratio se Filip Dujmović da zatvori napad Dubrave po desnoj strani zatim presjekao loptu i vukao ju dobrih 70 metara da bi matirao vratara gostiju. Bila je tek 9. minuta i nije dobro mirisalo za Dubravu. Već u 25. minuti nova odlična akcija po lijevoj strani koja donosi jedanaesterac za Jarun kojeg sigurno realizira kapetan domaćih, Jugović. Jarun je izgledao odlično u početnoj fazi prvog poluvremena, bila je to momčad koja zna šta hoće i kako to napraviti.

U 34. minuti na 2:1 smanjuje Kapitanović udarcem kroz noge Roberta Radića. Dino Kapitanović bio je sigurno prvo ime Dubrave u prvom dijelu. Konkretan i okomit. Sa tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Ni piće još nismo stigli popit do kraja u restoranu uz teren, a Jarun je već vodio 3:1. Na dva razlike povisio je Marin Mudražija i tu Jarun staje. Dečki u plavom su se povukli na svoju polovicu i totalno prepustili Dubravi da zagospodari terenom. Na trenutke se činilo da dobro stoje i da kontroliraju utakmicu ali počeli su sve više kasniti u duele, počeli gubit druge i odbijene lopte i pritisak Dubrave je bio očit iz minute u minutu.

Prvo je u 58. minuti Nikola Turanjanin zabio glavom iz kornera na ubačaj Alghoula. Pokušao je kasnije Turanjanin i udarcem iz daljine. Obruč se sve više stezao oko gola Jaruna i gledali smo zaista jako dobar period Dubrave. A onda u 93. minuti Maglica krene k’o Thuram na Hrvatsku 1998. sa desne strane prema golu domaćih i opali lijevom nogom sa nekih 22 metra i pogađa donji desni kut vratara Spudića za konačnih 3:3.

Valja spomenuti kako je Jarun u ranoj fazi utakmice, u samom otvaranju ostao bez Brune Špišića koji je ozlijedio aduktor, a zatim i bez  Dalibora Vrbanića i kako je to sigurno limitiralo manevarski prostor domaćem treneru Leki. Ozlijeđenim igračima želimo što brži povratak na teren.

Par sekundi dijelilo je NK Jarun da bude sam sa 6 bodova na vrhu druge HNL ali nisu uspjeli dva puta sačuvati vodstvo od 2 razlike. No ukupno i jedna i druga momčad odigrala je fantastičnu utakmicu i jedni i drugi zaslužuju čestitke. No da mi ne pametujemo previše poslušajte izjave trenera i igrača nakon utakmice.

Od ostalih zagrebačkih klubova jedino su Sesvete uspjeli uhvatiti trobod. Sesvećani su svladali Dugopolje i goste zakucali na dno ljestvice sa 0 bodova. Crveno crni su poveli u 22. minuti golom Gafaitia i do kraja nisu ispuštali prednost.