Prati nas

3. HNL Središte

Kolo remija i iznenađenja

Duel hašk vs kurilovec

Odigrane su utakmice 25. kola 3. HNL Središte koje je rezultiralo samo jednom domaćom pobjedom i velikim brojem neriješenih susreta. Najveće iznenađenje priredio je Vrbovec koji je na krilima fenomenalnog trostrukog strijelca Josipa Colarića deklasirao vodeći Zagorec iz Krapine, i to u gostima sa visokih 1-4.

Mi smo bili na utakmici NK HAŠK 1903 i NK Kurilovec u kojoj su momčadi podijelile bodove iako su gosti možda ipak bili malo bliže pobjedi.

21 svi 17:30
Zagorec
2 2
HAŠK 1903

Gosti su se nametnuli od samog starta boljem energijom te čvršćim i bržim pasom dok je HAŠK imao velikih problema pri distribuciji lopte prema veznoj liniji i drugoj trećini terena. Bez obzira na tu premoć, ni gosti nisu uspijevali doći do šanse. Malo smo vidjeli proboja po boku, uglavnom se guralo kroz sredinu gdje je bila velika koncentracija igrača. Ipak u jednoj situaciji gostujući napadač izlazi sam ispred vratara Gujića koji fenomenalno desnom nogom brani prizemni udarac i siguran pogodak.

Kada se mislilo da će kraj prvog poluvremena, u 45. minuti HAŠK dobiva priliku za vodstvo iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Za 1-0 pogodio je Filip Rihtar i zatim se krenulo na odmor.

Gosti su izjednačili iz slobodnog udarca sa nekih 23-24 metra. Resler je pucao i pogodio za svoj 5. gol ove sezone ali dojma smo da je u ovoj situaciji zakazala reakcija vratara Gujića.

Nakon dva uzastopna poraza gosti su zadovoljni bodom, a HAŠK-u je to bio treći uzastopni remi. Društvo sa Pešće izgleda puno motiviranije kada igra sa momčadima iz gornjeg dijela ljestvice.

Od ostalih susreta vrijedi spomenuti gostujuću pobjedu Dugog Sela protiv Lučkog. Prednost Zagorca sada je 10 bodova ali do kraja prvenstva u igri je još 27 bodova.

Dosta je komentara na utakmicu Trnja i Karlovca 1919. Ovisi iz kojeg tabora stižu, u nekima je Trnje pokradeno od sudačke trojke, u drugima je bilo sve korektno. Da smo bili na licu mjesta dali bismo i mi svoj objektivni sud ali ovako samo možemo konstatirati kako gosti odlaze sa 3 boda.

U najavi kola spomenuli smo da bi Ponikve mogle do pozitivnog rezultata u Petrinji. Imali su zeleni vodstvo 1-2 do 83. minute ali nisu uspjeli izdržati do kraja utakmice te su i oni podijelili bodove.

Drugi zeleni, oni sa Trešnjevke, jedini su gosti koji nisu uspjeli uzeti bod ovo kolo. Lukavec je slavio sa 3-1, a nakon utakmice Klub i trener Renato Jurčec su se sporazumno rastali. Momčad će preuzeti Dario Janečić, trener iz omladinske škole.