
U 14. kolu veteranske Premier lige na terenu SC Borovje igrali su NK Trešnjevka i VNK HAŠK 1903. Nominalni domaćin bila je momčad Trešnjevke, ali već su svi protivnici navikli da Trešnjevka svoje domaće utakmice igra po svim mogućim terenima osim na svom matičnom – u Grabi.
Prošle sezone privilegiju da igraju na matičnom terenu imali su dva puta, ove sezone nešto rjeđe.
Usprkos tome Trešnjevka dobro stoji u najjačoj veteranskoj ligi. Posljednji poraz doživjeli su još 23. listopada 2023. od Španskog. Od tada su nanizali 6 prvenstvenih pobjeda, a na rasporedu je bio susret protiv veterana HAŠKA u kojima zeleni uglavnom uvijek dobro prolaze. Kao što je Rudešu dugo crna mačka bio upravo HAŠK i uvijek ih je nekako iznenadio, tako je Trešnjevka dolazila do pobjede protiv HAŠKA i kad nije trebala.
Svakoj seriji dođe kraj pa je tako bilo u ovaj ponedjeljak na Borovju. HAŠK je slavio sa 0:1 pogotkom Gorana Kovačevića iz 11. minute. Iako je pogodak pao u ranoj fazi utakmice i bilo je dosta vremena za poravnanje rezultata do istog ne bi došlo da se igralo do danas. Trešnjevka je krenula kontra vjetra na južni gol i u samom startu Hrvoje Ćendo izlazi u izglednu situaciju pred Ivana Tunjića, no ta akcija nije rezultirala pogotkom, a ostala je i naj izglednija do kraja utakmice. Tek je Vedran Perić u 72. minuti pokušao glavom ali Tunjić je bio spreman.
Vjetar je zaista otežavao iznošenje lopte pa su se zeleni ponadali da bi u drugom poluvremenu mogla biti olakotna situacija jer će vjetar biti na njihovoj strani, no nakon samo par minuta igra svi su shvatili da ipak nije do vjetra. HAŠK je stajao bolje, bio je agresivniji, zavladao je sredinom terena, ali mora se i reći da nisu imali izgledne prilike za povećanje vodstva.
Ostalo je 0:1 iz 11. minute, a strijelac jedinog pogotka Goran Kovačević za ZGnogomet je izjavio:
Trešnjevka je obično trkački puno jača momčad, mi smo dovoljno rano zabili gol i malo ih primirili. Do kraja smo imali još neke situacije u kojima smo pitanje pobjednika mogli riješiti i ranije, ali nismo uspjeli. Svih 80 minuta bili smo kompaktni u bloku i nismo im dozvolili da kreiraju izglednije prilike. Kada se sve podvuče, mislim da smo zasluženo pobijedili.
U idućem kolu Trešnjevka gostuje u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca, a HAŠK će na Peščenici dočekati Polet koji je u krizi i danas je u odgođenoj utakmici 10. kola izgubio od Vrapča.
Teablica premier lige veterana
