Turniri

Pelmen ZGnogomet i CB Va Bene izbacili prošlogodišnje pobjednike

Igor Mostarlić i Željko Šimić Kutija šibica
ZGnogomet

Prošlogodišnji senzacionalni pobjednici seniorske Kutije šibica momčad Krešimir Keta Bandić ove godine neće obraniti titulu. I dok su prošle godine mostarci odigrali 7 utakmica, ove godine ispali su u prvoj. Nakon poluvremena imali su vodstvo od 3:1, zatim u drugom poluvremenu povećali prednost na 4:1, a onda se probudila ekipa CB Va Bene. Prvo je Mirko Rogošić zabio dva gola u razmaku samo dvije minute da bi Enis Seferović 3 minute prije kraja postigao svoj drugi gol i postavio konačnih 4:4.

U sedmercima je briljirao golman Budimir koji je u istoj situaciji bio i u drugom kolu te je na kraju svoju momčad odveo u šesnaestinu finala gdje će igrati protiv The Secret Club.

Još je jedan favorit ispao odmah u prvoj utakmici. Keraterm Centroplinomont je nakon četvrtog mjesta prošle godine sada ispao također na sedmerce od momčadi Pizzeria Z1. Obje momčadi u svojim redovima imale su nekoliko igrača 1. zagrebačke nogometne lige.

Seniorska Kutija je u šesnaestini finala, u ždrijebu su najbolje 32 momčadi i svi će oni 20. i 21. prosinca biti u borbi za osminu finala. Utakmice počinju od 16 sati.

Tomislav dujmović Pelmen zgnogomet kutija šibica

Veterani su već došli do osmine finala, a do ove faze već je bio priličan broj iznenađenja. Možda najveće je kreirala momčad TORA koja je iz natjecanja još u ranoj fazi izbacila momčad “Pero/Mate/Kiki – Balboa” za koju su nastupali Jukić, Gričar, Grdović, Šekrst, Hertl, Purgar….. Ispali su i prošlogodišnji finalisti Senjak Hoteli Matan, njih je izbacio Stomatološki centar Flegar još u drugom kolu. Što reći za momčad kojoj brani Jozić, a u polju su Grcić, braća Morina, Suvajac, Dino Kovač, El saleh….osim da će osvojiti? Njihov CB Doberman Senator.hr je ispao još 10. prosinca od slovenske momčadi KMN Meteorplast-Vitomarci.

U šesnaestini finala već favoriti polako uzimaju konce u svoje ruke, a da to ne bude baš uvijek tako pobrinula se ekipa Pelmen ZGnogomet koja je iz daljnjeg natjecanja izbacila višegodišnjeg i aktualnog prvaka, momčad Promotionplay.

Stričević i Dujmović su u prvom poluvremenu zabili za Pelmen ZGnogomet. U drugom poluvremenu očekivano je uslijedio jaki pritisak Promotionplaya što je otvaralo dosta prostora za kontre koje igrači Pelmena nisu uspjeli pretvoriti u pogotke. Da jesu, potopili bi protivnike, a na kraju su grčevito branili svoj gol u čemu su i uspjeli te osigurali nastup u četvrtfinalu gdje su bili i prošle godine.