GNK Dinamo u 21. kolu SuperSport HNL-a gostuje na Rujevici u trenutku kad se napokon može pričati o kontinuitetu igre, a ne samo o rezultatu. Pobjede protiv Osijeka i Vukovara donijele su mir u svlačionicu i potvrdu da se forma diže, ali Rujevica je teren na kojem se svaka dobra serija mora potpisati još jednom.
Plavi u Rijeku dolaze svjesni da ih ne čeka zatvorena utakmica. Momčad Victora Sancheza traži posjed, često mijenja sustav i ne skriva ambiciju da dominira kroz igru. Upravo je to, prema treneru Dinama, prostor u kojem se utakmica može prelomiti. Kovačević je podsjetio da su jesenski ogledi protiv Rijeke bili specifični te da je prvo poluvrijeme na Rujevici bilo možda i najbolje Dinamovo izdanje ove sezone. To vidi kao jasan recept kako igrati protiv Rijeke na njezinu terenu, uz poruku da će se najviše pitati Dinamo sam.
Naglasio je kako njegova momčad mora gledati sebe i ponoviti energiju i ritam iz tih prvih 45 minuta, kako u Rijeci, tako i u Zagrebu. Ako Dinamo bude pravi, uvjeren je da može cijelu utakmicu odigrati na toj razini, bez obzira na protivnika i okolnosti.
Kadrovski, Dinamo još uvijek nije kompletan. Scott McKenna se oporavlja i odradio je trening, ali tek će se procijeniti koliko može pomoći. Mateo Lisica i Ismaël Bennacer i dalje nisu u konkurenciji.
Kod Rijeke se u kadar vraća reprezentativac Toni Fruk, igrač koji je prošle sezone bio jedan od nositelja momčadi. Kovačević ne skriva respekt prema Fruku i njegovoj važnosti za Rijeku, ali naglašava da Dinamo ima rješenja i za takav profil igrača.
Zanimljiv dio najave bio je i osvrt na neostvareni transfer Adriana Jagušića. Dinamo ga je želio dovesti još ranije, a sada je mladi veznjak završio u Panathinaikosu. Kovačević je otvoreno priznao da mu je žao što se transfer nije realizirao. Odluka je donesena, Dinamo ide dalje, a Jagušiću je poželio sreću u nastavku karijere.
Što se same utakmice tiče, Dinamov trener očekuje otvoren nogomet s obje strane. Ne vjeruje u povlačenje i čekanje, jer ni Rijeka ni Dinamo ne funkcioniraju na taj način. Obje momčadi žele do pobjede kroz igru, a to je najbolja moguća najava za derbi koji bi trebao ponuditi više od pukog nadmudrivanja.
Dinamo tako ide na Rujevicu po ono što mu trenutačno najviše treba, potvrdu da dobra forma nije slučajnost. Slavili su u Osijeku s 3:0, a potom kod kuće nadigrali Vukovar 1991 rezultatom 3:1. U tim utakmicama vidljiv je napadački pomak, Dinamo stvara puno prilika, dominira posjedom i ritmom, a brojke to jasno potvrđuju. Protiv Vukovara su imali gotovo trideset udaraca prema golu i xG koji prelazi trojku, što je podatak koji se ne može ignorirati. Rujevica je ipak izazovnija adresa i kao što smo rekli već u uvodu, dobru formu bit će puno teže potvrditi. Uz to ne treba zanemariti činjenicu kako je Hajduk jučerašnjom pobjedom protiv Slaven Belupa stigao na -4.
Tablica SuperSport HNL
Kvalifikacije EL
Kvalifikacije KL
Prva NL